Ponořte se do vln moře u tureckého pobřeží

Posted by on 23.1.2019

.


Turecko samo o sobě je stát, který se nachází v Asii, konkrétně Malé Asii. Patří k nejstarším obývaným územím světa. Rozloha je okolo 783 000 km². Rozdělení je do několika provincií, které se dále dělí na okresy a podokresy. Je velmi hornaté a pouze úzké pruhy nížin se nachází u pobřeží. Co se týká podnebí, je velmi suché.

jezero


Je často vyhledávané turisty a je proslulé také svou výtečnou kuchyní. Ta je ovlivněna kuchyní řeckou a balkánskou. Nejznámější pokrm je kebab, který je jak z hovězího, drůbežího tak telecího masa. Z nápojů se nejvíce potkáte s ajran nebo tureckou kávou.

Nejoblíbenějším sportem je fotbal, tak jako v jiných částech světa. Hrají zde dokonce i domácí soutěž, kde hraje 18 týmů.

turecko


A nyní směr turecké pobřeží.

Pobřeží má až přes 7200km a skládá se z Černého moře, Marmarského moře, Egejského moře a Středozemního moře. Můžete se setkat s překrásnými útesy, průzračnou vodou či rozpáleným tureckým sluncem. Můžete dokonce ochutnat i grilované kalamáry, při jejichž konzumaci si můžete užívat krásy okolí. Budete obklopeni světem plným překvapivé historie. Vyřádí se zde jak dospělí tak i děti, ale je velmi důležité jet na tu část Turecka, kde to bude pro vás ideální. Například pokud rádi hrajete golf, bude pro vás ideálním místem Belek nebo pro tzv. batůřkáře bude nejlepším místem Olympos.

.

pláž


Kromě pobřeží můžete navštívit také oblíbené památky nebo národní park Olimpos.

Určitě se zajeďte podívat i do velkoměsta Istanbul, které vás uchvátí už jen svou moderností. Dá se zde velmi dobře nakupovat, což určitě potěší mnohé dámy či slečny.


A opravdu, pokud jste v Turecku ještě nikdy nebyli, určitě byste se zde alespoň jednou v životě měli podívat a pokud byste se rádi dozvěděli více, určitě neváhejte navštívit https://www.kridnik.cz/ponorte-se-do-vln-more-u-tureckeho-pobrezi

Ponořte se do vln moře u tureckého pobřeží
5 (100%)1
.
Posted in: Produkty

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress