Jak začít podnikat

Posted by on 17.12.2018

.

 Asi každá už ze základní školy ví, že podnikání není žádná legrace a se spoustou výhod přichází i řada nevýhod. Pojďme se na toto všechno blíže podívat.

1.       Co být musí a nemusí…
 O samostatně výdělečné činnosti mluví i zákon, který Vaši případnou činnost i upravuje. Pokud se rozhodnete podnikat a nebude patřit mezi tzv. nezávislá podnikání, jako je např. herec či spisovatel, budete si muset zajít na nejbližší živnostenský úřad a vyplnit registrační formulář díky čemuž získáte živnostenský list, na jehož základě můžete začít podnikat.
 statisíce Eur padající z nebe
Další kapitolou samo o sobě je papírování spojené s vlastní živností. Když se stanete živnostníkem, musíte si sami platit zdravotní a sociální pojištění, které platíte buď měsíčně, nebo ročně spolu s daněmi, což je další část. V průběhu roku byste si měli vést daňovou evidenci, kde schováváte všechny doklady spojené s Vaší podnikatelskou činností. Ke konci roku musíte následně odevzdat daňové přiznání.  

2.       Jak zlepšit šance mé živnosti?
 Doba se mění, proto kdo dneska není online, jako by snad ani nebyl – to by mělo být Vaše heslo při budování živnosti, kdy byste Vaši pozornost měli směřovat hlavně na internet. Základem jsou dobře upravené, přehledné a kvalitní (hlavně funkční a aktualizované!) webové stránky, což obecně nepatří ani mezi ty dražší způsoby reklam.

.

 Reklamu lze zveřejňovat vícero způsoby, ať už “starším“ stylem, jako jsou např. vyvěšování letáků, billboardy nebo se můžete opět přizpůsobit době a vyzkoušet reklamu na internetu.
výjimečnost v kolektivu
3.       Podnikání chce nápad
 Když nevíte v čem podnikat, nezoufejte. Důležité je mít nápad, protože ten udělá hodně, proto se hlavně porozhlížejte po svém okolí – jaké máte zájmy a co Vás baví? I tyto věci Vám mohou napovědět, v čem můžete bát dobří a zkusit podnikat.

 Vyplatí se taky podívat se na situaci na trhu v okolí, kde chcete podnikat. Pokud jsou v jedné ulici tři kadeřnictví a Vy si chcete založit čtvrté, tak to pravděpodobně moc úspěšné nebude a spíš tím ztratíte čas.

Jak začít podnikat
2 (40%)1
.
Posted in: Podnikání

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress