Jak vybrat správnou pracovní desku k vaší kuchyňské lince

Posted by on 17.12.2018

.

Kuchyň je místo, kde nejen ženy, ale také někteří muži tráví podstatnou část času, kdy jste doma. Proto je při plánování této místnosti důležité vše správně promyslet. Jednou z nejdůležitější součástí kuchyně je pracovní deska. Ta musí vyhovovat všem, kteří ji budou využívat.

prostorná kuchyně v vintage stylu
Jaké vlastnosti by pracovní deska měla mít

Tak především by pracovní deska měla být velmi odolná. A to nejen proti mechanickému poškození, ale měla by odolávat i znečištění od různých tekutin, mastného horkého oleje i jiných surovin, z kterých jídlo pro naše blízké připravujeme. Proto je důležité správně vybrat materiál, z kterému bude vaše deska vyrobena.

Materiály, z kterých lze vybírat

Nejkvalitnější, ale také nejdražší je v současné době na trhu je žula. Tento materiál je odolný jakémukoli mechanickému i jinému poškození. Za velmi vysokou cenu tak získáte luxusní pracovní desku, která se stane významným interiérovým prvkem vaší kuchyni. A zcela jistě oceníte i velmi snadnou údržbu.
kuchyně do zelena s kivi dekorací
Dalším finančně náročnějším materiálem je konglomerovaný kámen, který vypadá jako žula, ale je o něco levnější, nebo akrylátové desky, jejichž odolnost je srovnatelná s kamennými deskami, ale oproti kamenu jsou tyto desky mnohem hladší a příjemnější na dotyk.

.

Jedním z nejpoužívanějších materiálů je ale stále dřevo, které vypadá v interiéru vaší kuchyně velmi příjemně, ale je oproti předchozím variantám mnohem náročnější na údržbu.
moderní kuchyně bílo-černá
V Čechách jsou ale stále nejpoužívanější laminátové pracovní desky, které jsou vyrobeny z dřevotřísky a povrchem z lamina. Přestože je tato varianty nejlevnější na trhu, je tento materiál vysoce odolný proti vysoké teplotě i proti mechanickému poškození.

Na našem trhu najdete kromě těchto různých materiálů také široké množství rozličných barev a dekorů. Věříme, že si vyberte pro vaši kuchyň to nejlepší.
 

Jak vybrat správnou pracovní desku k vaší kuchyňské lince
4.5 (90%)2
.
Posted in: Domov

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress