Ford Mustang Bullitt se představuje, aneb seznamte se

Posted by on 17.12.2018

.

Auťák neboli hlásající sdělení v podobě, že se našel originál. Proč? Bylo tomu při natáčení filmu „Bullitův případ“, který se objevil v amerických kinech v roce 1968, a byly právě použity dva zcela shodné Mustangy GT fastback. Po skončení natáčení se jejich cesty však rozešly. Vůz, jenž vozil a ve kterém jezdil McQuenn, byl prodán společností Warner Bros soukromému zájemci a druhý vůz byl využit pro kaskadérské scény ve filmech a poté skončil na vrakovišti.
 starý Mustang
Ještě ke všemu v letošním roce tento akční krimi film se Stevem McQuennem oslaví padesáté výročí premiéry. Není pochyb o perfektním načasování v rámci představení a prezentace nového Mustangu Bullitt.
 
Novinka a její základ neboli jádro
 
Základem pro tuto novinku vozidla byla verze Mustangu GT s pětilitrovým osmiválcem, u kterého však byl navýšen výkon ze standardních 450 koní pod kapotou až na 475. Tímto se tak nový Mustang Gullitt může pochlubit svým rozjezdem až na 263 km/h.
 
U Mustangu Bullitt je rovněž zahrnut a nechybí kůží obšitý volant, dvanácti palcový displej infotainmentu s uvítací grafikou v novém provedení, bílá kulatá řadička v rámci manuální převodovky.
 logo s koněm
A to není zdaleka vše, co tento krasavec v sobě ukrývá
 
Nový Mustang Bullitt disponuje upraveným a doslova vyladěným výfukovým potrubím s aktivními klapkami. Lepší zvuk je umocněn prostřednictvím nového otevřeného sání motoru, které lze najít u Mustangu Shelby GT 350.
 
V rámci barevného provedení, nemůže být opomenuta verze v podobě tmavě zelené metalízy, která byla použita i právě v rámci kultovního Mustangu v již výše uvedeném nezapomenutelném filmu. Nicméně druhou alternativou je odstín černé neboli shadow black.
 
V rámci speciální edice byla karoserie zajištěna několika chromovanými prvky, vylepšenou maskou chladiče v inovativní podobě. Pod koly se nachází červeně lakované brzdové třmeny Brembo. Nicméně pro nadšence a případné zájemce nutno podotknout, že cena zatím stále není k dispozici. Tudíž nikdo doposud neví, za kolik tento plechový krasavec bude k mání. Nezbývá než si počkat.
 
Ford a jeho další automobilová esa
 
Ford se činil v rámci automobilového veletrhu v Detroitu a prezentoval i další kousky ze své dílny. Přivezl tak světu ukázat novinku o znovuuvedení slavného jména Mach 1. Tento název se v průběhu mnoha let objevil na spoustě výkonných automobilů značky Mustang.
Aktuálně Ford plánuje použití zcela nového elektrického sportovního SUV, které je avizováno pro rok 2020. 

Ford Mustang Bullitt se představuje, aneb seznamte se
3 (60%)2
.
Posted in: Auto moto

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress