Čím nanášet líčidla?

Posted by on 7.5.2019

Rozhodla jste se začít s líčením, pořídila si základní produkty jako make-up, pudr, tvářenku, stíny, řasenku a rtěnku a nevíte, zda je nanášet houbičkou, štětcem labutěnkou či prstem? Každý samozřejmě může mít vlastní oblíbence jiné, než mám já, ale ráda nyní povím, jak to dělám já.
mladá blondýna

1) Houbička

Make-up vždy nanáším prvně na hřbet levé ruky, kde ho rozehřeji na kůži a následně ho prsty rozmazávám po pleti. Když mám tento základ rovnoměrně rozetřenýpo obličeji a krku, beru svoji navlhčenou houbičku a poctivě ještě zapracuji make-up do pleti tak, aby s ní dokonale splynul.

Když se mi všechno zdá správně zapracované, nanesu na nedokonalosti, kruhy pod očima a místa, která chci projasnit korektor. Korektor nanesu na patřičná místa a zapracuji opět houbičkou. Pokud je třeba, několikrát toto zopakuji. Opět do momentu, kdy je vše dokonale spojeno s pletí obličeje. Korektor pod očima vždy tak zvaně zapékám pudrem. Ten pod oči nanáším právě stejnou houbičkou.
pudr se zrcátkem

2) Štětec na pudr

Přebytek pudru z pod očí smetu právě štětcem na pudr. Štětec na pudr potřebuji velký a můj štětec je z umělých vláken, nikoli přírodní. Každý to má jistojistě rád jinak, ale já to právě takto potřebuji. Lehce přepudruji tímto štětcem a pudrem v barvě mé kůže celý obličej. Následně ten samý štětec očistím a použiji jej na nanášení tvářenky.

3) Štětec na oči

Základem líčení očí je samozřejmě tak zvaný rozmazávací štětec, který má delší štětinky, je v podstatě v měřítku k oku buclatý a krásně tak může rozmazávat oční stíny. Vždy používám tento štětec na základní stín na celé víčko, na stín do záhybu oka a na finální rozmazávání a spojování stínů.
sada štětců na líčení
Bez dalších štětců bych se obešla, nanesla bych je aplikátorem či prstem, ale bez tohoto štětce na rozmazávání stínů, to bych se určitě neobešla.
A to je v podstatě všechno, co potřebuji k tomu, abych se v nouzi pohodlně nalíčila. Já samozřejmě mám doma širokou škálu štětců, včetně štětců na make-up, pudr, tvářenku, bronzer, rozjasňovač, korektor a mnoho štětců na oční stíny, ať už jsou syntetické či přírodní. Nechybí mi ani několik typů labutěnek na pudr či různé druhy houbiček na make-up. Ale to už je na každé z nás, co nám nakonec vyhovuje a co si oblíbíme.

Ohodnoťte příspěvek
Posted in: Krása

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress